KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12667459
*
nr 1266 7459
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Oljemålning, Vid bryggan, signerad. Olja på pannå, 24x19 cm
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Följerätt
Utrop:
2.400 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2019
kl 18:28:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/7 20:05:20
1
1.800 kr
24/7 09:32:35
2
Vinnande bud
29/7 18:05:25
3
2.200 kr
29/7 18:05:30
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Läs mer om Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vid bryggan
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50
*
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sven Lidberg
nr 1266 7459
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Oljemålning, Vid bryggan, signerad. Olja på pannå, 24x19 cm
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.400 kr |
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/7 20:05:20 | 1 | 1.800 kr |
24/7 09:32:35 | 2 | Vinnande bud |
29/7 18:05:25 | 3 | 2.200 kr |
29/7 18:05:30 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk mÃ¥lare född 1929 i Stockholm, död 2009.Läs mer om Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vid bryggan
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50